Bostonis suudeti bioreaktori abil ehtsat kudet kasutades tagasi kasvatada roti esijäsemed. Roti jäseme kasvamine laboris annab lootust, et ühel päeval on saab selline meetod täisväärtuslikuks bioloogiliseks jäsemete asendusmeetodiks.
Harald Ott, kes juhtis laboris jäseme kasvatamist, kinnitas, et nad keskendusid esijäsemetele ja kätele, et kasutada seda mudelina edaspidiseks ja tõestada põhimõtet.
Daniel Weiss sõnab, et see on olnud fiktsioon, mis saab järk-järgult tõeseks. Weiss lisab, et tegemist on väga põneva arenguga ning eesmärgiks on luua toimiv jäse. Paljud amputeeritud jäsemed on küll head kunstlikud asendused ning näevad kosmeetiliselt head välja, kuid ei funktsioneeri sama hästi kui päris jäsemed. Samuti tehakse ka bioonilisi (bioloogiline + elektrooniline) jäsemeid, kuid nad näevad välja ebaloomulikud. Lisaks on võimalik kaotatud jäseme siirdamine, kuid sellisel juhul peab patsient võtma elu lõpuni immunosupressaiivseid ravimeid. et vältida keha äratõukereaktsiooni võõra jäseme suhtes. Jäseme kasvatamise tehnoloogiaga kaoks selline probleem ära, sest puuduv kehaosa kasvatatakse tagasi roti (tulevikus loodetavasti ka inimese) enda kudedest ning peaks nägema välja ning funktsioneerima kui loomulik jäse.
Ligemale 100 rotijäseme kohta, mis on tänaseks läbinud esimese protsessi, on taaskasvatamine õnnestunud pooltel juhtudel. Närvisüsteemi ja vereringe arendamisega tuleb siiski veel vaeva näha ja mitmeid katseid teha.
Sa pead olema sisse logitud kommentaari postitamiseks.