Kas jõutreening muudab suureks või vähem paindlikumaks? Uurime vastused välja, kummutades müüte jõutreeningu kohta.
Müüt: jõutreening muudab mind suureks
Jõutreeningu tulemusena on võimalik kasvatada lihasmassi, kuid on võimalik ka lihasmassi kasvu vältida. See sõltub sellest, kuidas treenida. Kui teha trenni suurte raskustega ning väheste korduste arvuga, siis see soodustab hüpertroofiat (lihaste kasvamist). Vastupidiselt, kui teha trenni väikeste raskustega ning rohkete korduste arvuga, siis paraneb tugevus ja lihasvastupidavus, ilma lihasmassi olulise suurenemiseta.
Müüt: Jõutreening muudab mind vähem paindlikumaks
Arvatakse, et suurte lihastega sportlasted on jäigad ja ei paindu just tänu suurele lihasmassile. Eriti peetakse sellisteks kehakulturiste. Tõsi on see, et sportlane kas venitab ennast regulaarselt ja on paindlik, või siis mitte. Lihasmass ei oma siinkohal tähtsust.
Müüt: Lihaste treenimiseks pean ma minema jõusaali
Jõusaalis treenimine on kindlasti tõhus meetod jõutreeningu tegemiseks, kuid see pole ainuke variant. Selleks, et teha jõutrenni ei pea minema jõusaali ning treenima ainult masinatel. Juba minimaalse varustusega on võimalik teha jõutrenni kus iganes viibitaks.
Müüt: Jõutreening kulutab liigselt mu aega
Jõutreeningule kulutatud aeg aitab vältida hilisemaid pause treeningus ning hoiab seega aega kokku. Paljud sportlased võiksid vältida vigastusi, kui nad kulutaksid 15- 20 minutit, 2-3 korda nädalas jõutreeningule.
Müüt: Jõutreeningute lõpetamisel muutuvad lihased rasvaks
Seda arvamust toetavad paljud jõutreenijad, kes pärast treeningute lõpetamist, võtavad kehakaalus liigselt juurde. Tegelikult saab rasvumises süüdistada vaid liigset kalorite tarbimist.
Müüt: Jõutreening ei ole mõeldud naistele
Ilmselgelt ei vasta see müüt tõele. Need, kes arvavad, et higistamine ning rasked spordialad pole naistele mõeldud, mõelge kõikidele naissportlaste saavutatud tulemustele.
Sa pead olema sisse logitud kommentaari postitamiseks.