Teadlased on tõestanud, et kehalise vormi parandamine vähendab märgatavalt kõrge vererõhuga eakate meeste suremusriski.
Kui võrrelda passiivse eluviisiga mehi aktiivsetega, siis viimaste varajane suremusrisk oli ligi poole võrra väiksem. Uurimuse kohaselt vähendasid vähese aktiivsusega mehed oma suremusriski 18% ning mõõduka füüsilise aktiivsuse korral 36% uuringus osalejatest. Mõõdukas koormus on saavutatav igas vanuses, kuna sinna alla kuulub ka tempokas jalutuskäik, enamikel nädalapäevadel, mis kestab 20-40 minutit.
Füüsilise aktiivsuse hindamiseks kasutasid teadlased treadmill (jooksulindi) testi. Uuringus võttis osa rohkem kui 2100 kõrge vererõhuga meest, vanuses 70 ja vanemad. Mehed jaotati gruppidesse vastavalt oma füüsilisele vormile. Osalejaid jälgitud aja jooksul suri enim mehi füüsiliselt passiivsete meeste kategoorias, vähem mehi suri füüsiliselt aktiivsete meeste kategoorias.
Rootsi teadlased leidsid, et keskeas sportima hakkamine pikendab meeste eluiga sama tõhusalt kui suitsetamisest loobumine. Uppsala ülikooli teadlased uurisid 2200 meest, alates 50. eluaastast. Uuringust selgus, et 50-60 aastasena rohkem liikuma hakanud mehed pikendasid sellega märgatavalt oma eluiga. Uurimistulemustest võib järeldada, et oma füüsilist aktiivsust pole kunagi liiga hilja tõsta.
Sa pead olema sisse logitud kommentaari postitamiseks.