Kuigi igas koguses füüsiline aktiivsus on alati teretulnud. Siiski näitavad uuringud, et soovitav tegeleda just kõrge intensiivsusega treeningutega.
Austraalia teadlased leidsid, et keskealised ja vanemad inimesed, kes tegelevad kõrge-intensiivsusega treeningutega (mis ajavad higistama), võivad langetada oma varajast suremusriski ligi 13%.
JAMA Internal Medicine poolt avaldatud uuringus, mis kestis 6 aastat, võttis osa rohkem kui 204 000 inimest, vanuses 45 aastat ja vanemad. Teadlased jälgisid keskmise füüsilise koormusega inimesi (ujumine, majapidamistööd jne) raske füüsilise koormusega inimestega (sörkjooks, aeroobika, akiivselt mängitud tennis jne).
Teadlased jõudsid järeldusele, et arstid ning üldised tervise suunised peaksid inimesi julgustama osalema raske koormusega treeningutes. Sobiva treeningkoormuse puhul tuleb võtta arvesse oma füüsilist vormi ja tervist (enne raske koormusega treeninguga alustamist on soovitav konsulteerida oma perearstiga).
Soovituslikuks treeningkoormuseks peetakse 75-150 minutit nädalas – sõltuvalt treeningu intensiivsusest. 75 minutit soovitatakse raske treeningu korral ning 150 minutit mõõduka koormuse puhul. Idee peitub selles, et 2 minutit mõõduka koormusega füüsilist aktiivsust võrdub 1 minut kõrge intensiivsusega treeninguga.
Sa pead olema sisse logitud kommentaari postitamiseks.