Tervise Arengu Instituut (TAI) soovitas omavalitsustel julgemalt alkoholipoliitikat teha. Eelkõige tuleks vähendada alkoholi kättesaadavust noortele, et ennetada uue alkoholilembese põlvkonna pealekasvamist. Ka seadusandjad võiks alkoholi tarbimise vähendamiseks julgemalt piiranguid rakendada.
Väga levinud on kujutluspilt poe taga konutavatest joomasõpradest. Alkoholiteema üle arutades on koorunud välja, et probleemi olemasolu tajutakse, aga ei usuta, et liigse joomise vastu on võimalik midagi ette võtta. Lihtsaid lahendusi ei ole, aga vähemalt nii palju saaks ära teha küll, et uusi õllesõprade põlvkonda peale ei kasvaks. Selleks tuleb pidevalt teha noorte seas teavitustööd.
TAI koos uuringufirmaga TNS Emor alustab üle-Eestilist uuringut, mis käsitleb inimeste kogemusi, suhtumist ja hoiakuid seoses alkoholi tarvitamisega. Euroopa Komisjoni rahastatavat uuringut viiakse samaaegselt läbi 20 Euroopa riigis. Uuring on samm ühise metoodika loomiseks, et koguda võrreldavaid andmeid ning jälgida arenguid alkoholist põhjustatud kahju vähendamisel riiklikul ja Euroopa Liidu tasandil. Uuringu tulemused annavad põhjaliku ülevaate olukorrast Eestis ning sisendi Eesti alkoholipoliitika meetmete efektiivsemaks juurutamiseks.
Uuringus osaleb Eestist 4400 juhuvaliku teel valitud 18-64-aastast inimest. Uuring viiakse läbi nii veebis kui telefoni teel ning selles osalemine on anonüümne. Uuringu tulemused avaldatakse 2016. aastal.
Sa pead olema sisse logitud kommentaari postitamiseks.