Kui Sa kirjutad interneti otsingumootorisse “kuidas õigesti joosta” saad mitmeid erinevaid, huvitavaid aga ka vastuolulisi vastuseid ning ei pruugi ikkagi leida seda õiget varianti. Vaatame lähemalt, mida joostes jälgima peaks.
Selle asemel, et keskenduda tehnika pisidetailidele, toome välja mõned nipid, mida tasuks joostes järgida. Õige tehnikaga on võimalik ennatada vigastusi, jooksmist rohkem nautida ja parandada kiirust.
Kui oled juba aastaid jooksnud ja sul pole olnud vigastuste või liigesevaluga probleeme, siis Sa ilmselt oma jooksutehnikat muutma ei pea. Kogenud jooksjad, kes oma jooksmise stiilis muudatusi teevad, võivad vastupidiselt muutuda just aeglasemaks.
Lihtne nipp #1
Jooksmisega alustajad võivad olla uljad ning alustada liiga pikkade sammudega ning maanduda kandadele, põrutades sellega liigselt oma liigeseid. Samas, kandadele maandumine ei pruugi olla halb, kui seda tehakse pehmelt sammudes. Tegelikult pole vahet, kas Sa maandud rohkem kannale või päkale, loeb see, millises asendis on su keha. Ideaalis peaks olema nii, et sel hetkel kui su jalg puudutab maapinda jääb ülakeha raskusega keskele, mitte ei ole liiga ees, ega taga. Jalad peavad olema puusade all. Kui jalad on puusade all, ei esine venitamist ega upitamist kehast ette- või tahapoole.
Lihtne nipp #2
Küürus olemine või ettepoole hoidmine kehast on paljude jooksjate põhiprobleemiks. Vähene ettekallutus kehast on hea, kuid see peab tulema pahkluudest, mitte keskkohast. Tegelikult tuleb ettekallutus jookmise ajal loomulikult ning ei ole mõtet teadlikult veel lisaks end kallutada. Selle asemel keskendu sirge seljaga jooksmisele.
Lihtne nipp #3
Kas Sina tead, mitu sammu minutis joostes astud? Keskmiselt arvatakse see number olevat 170 ringis. Niisiis, kui Sa jooksed mõnusas rahulikus tempos, peaksid tegema vähemalt 170 sammu minutis.
Järgmine kord, kui jooksma lähed, loe mitu sammu Sa astud. Kui tulemus on alla 170, siis proovi seda järk-järgult suurendada.
Sa pead olema sisse logitud kommentaari postitamiseks.