Treeningu heast mõjust tervisele ning füüsilisele vormile teavad paljud, kuid sageli on raske hinnata, mida keha täpsemalt vajab. Veelgi raskem on hinnata, kas igapäevased treeningharjumused on õiged. Siin on 8 treeninguga seotud müüti, mis võivad lükata ümber vanad veendumused.
Müüt #1: Treeningueelne venitamine aitab ennetada võimalikke vigastusi
Puudub teaduslik tõestus, et treeningueelne venitamine vigastusi ennetab. Uuringud tõestavad venitamise vajalikkust pärast treeningut.
Müüt #2: Üks kilomeeter kõndi kulutab sama palju kaloreid kui üks kilomeeter jooksmist
Kuigi kõndimine on väga hea viis füüsilise vormi parandamiseks, ei nõua see sama palju energiat kui jooksmine. Uuringud on näidanud, et joostes on energiakulu ligi 40% suurem.
Müüt #3: Piimhape põhjustab atsidoosi ja treeninguaegset lihasväsimust
See ei vasta tõele. Laktaat (piimhape) ei põhjusta lihaste väsimust ega metaboolset atsidoosi. Vastupidiselt saab väita, et piimhape parandab treeningtulemusi kõrge intensiivsusega treeningutel.
Müüt #4: Madala intensiivsusega treeningud hoiavad pulsisageduse rasvapõletustsoonis, seega tuleks seda eelistada kõrge intensiivsusega treeningutele
Selleks, et põletada maksimaalselt kaloreid ja langetada kaalu on vajalikud mõõduka füüsilise koormuse, kõrge intesiivsusega treeningud ning intervalltreeningud.
Müüt #5: Hommikune treening kiirendab ainevahetust efektiivsemalt kui õhtune treening
Hommikuti treenimine peaks olema eelkõige personaalne eelistus, mitte soovunelm kiirendada ainevahetust ning kulutada rohkem kaloreid.
Müüt #6: Lihased kaaluvad rasvast rohkem
Lihased ei kaalu rasvast rohkem. 1 kg lihaseid kaalub sama palju kui 1 kg rasva, erinevus on koostises ning koguses. Rasva protsenti langetades ning lihaseid kasvatades muutub kaalunumber vähe, kuid kehakuju märgatavalt.
Müüt #7: Naised, kes ei soovi minna kogukaks, peaksid vältima vastupidavustreeninguid
Vastupidavustreeningud ei muuda naisi mehelikult suurteks nende füsioloogiliste erinevuste tõttu. Naistel on võrreldes meestega palju madalam testosteroonitase.
Müüt #8: Ühele piirkonnale suunatud harjutused tõesti toimivad, eriti kui soovid endale kõhulihaseid
Uuringud näitavad, et valikuliselt ei saa kehas rasva põletada. Jõulised, suuremahulised ja kerelihastele suunatud harjutused aitavad vähendada rasva kõhupiirkonnast, kuid ka mujalt. Saleda talje saavutamiseks ei piisa ainult kõhulihaste harjutusest. Oluline on lisaks teha aeroobseid harjutusi ning vastupidavustreeninguid.
Sa pead olema sisse logitud kommentaari postitamiseks.