Treeninguga alustades soovime kõik näha tulemusi koheselt treeningsaalist välja jalutades. Oleme valmis proovima ka kõige ekstreemsemaid nippe. Mis aga tegelikult toimib?
Müüt #1: Lihasmass kasvab kõige paremini siis, kui Sa treenid kergete raskustega ja teed palju kordusi
Treeninguga alustades on tulemusi näha ka väikeste raskustega treenides, kuid pärast keha kohanemist areng peatub. Selle vältimiselt tuleb raskusi aeg-ajalt juurde lisada. Kergete raskustega treenides kaotad Sa kaalu, kuid lihaskasvuks on vaja raskusi järk-järgult tõsta.
Müüt #2: Valgu tarbimine kiirendab lihaskasvu
Mitte ükski asi ei ole hea siis, kui seda üle tarbida. Lihased kasvavad tänu õigele treeningule ja toitumisele. Kui teed ebapiisavalt trenni, ei ole ka lihaskasvu näha. Valgu lisamine menüüsse ei hakka automaatselt su lihaseid kasvatama.
Müüt #3: Jooksulindil jooksmine on liigestele kasulikum
Tegelikult on väljas jooksmine kasulikum, kuna esitab su kehale palju rohkem väljakutseid kui jooksulindil treenimine. Lisaks on jooksulindil treenimine kergem: kulutad 5% vähem kaloreid. Kui soovid kulutada rohkem energiat, mine jookse väljas.
Müüt #4: Pärast treeningut võid süüa kõike, mida hing ihkab
Tegelikult mitte.
Müüt #5: Kõhulihaste saavutamiseks tee igapäevaselt 100 istessetõusu
Liigne kõhulihaste treenimine istesse tõusude näol teeb liiga seljale ning suurendab vigastuste riski. Soovitav on teha ka muid kõhulihaste harjutuste variatsioone, näiteks planku, puusatõsteid, kerepöördeid jne. Lisaks on kõhulihaste saavutamiseks olulisel kohal tervislik ja mitmekülgne toitumine.
Müüt #6: Treening on tõhus ainult siis, kui tekib lihasvalu
Treenimise intensiivsus sõltub sellest, mille jaoks Sa treenid. Kui sul on trenni tehes valus, siis on see märk lihaskahjustusest või treenid Sa liiga suurte raskustega. Hea on alustada treeninguid väikeste raskustega ning jõu kasvades järk-järgult raskusi suurendada.
Sa pead olema sisse logitud kommentaari postitamiseks.