Hiina meditsiini põhitõdedele pandi alus üle 2000 aastat tagasi. Sellest ajast edasi on Hiina meditsiin aina edasi arenenud. Seda on kujundanud praktika, õpetlased ja võimul olevad dünastiad.
Legendaarne munk Leng Quin on kogunud eelnevate põlvkondade tarkuseterad raamatuse “Pikaealisuse säilitamise põhitõed”, kus paneb rõhku meelte arendamisele ja emotsioonide kontrollimisele. Lisaks on raamatus välja toodud konkreetseid nippe, kuidas oma eluiga pikendada.
Alusta oma hommikut hommikusäraga. Hommikul üles ärgates tuleb Lengi arvates oma hambaid 36 korda kokku suruda. Selle harjutuse regulaarne tegemine tugevdab hambaid ning ergutab pea vereringet. Pärast hammaste kokku surumist hakka keelega ringjaid liigutusi tegema. Keelega õrnalt igemeid masseerides suurendad sülje tootmist. Aasia tervendajad arvavad, et sülje väikeste portsjonite kaupa alla neelamine on tervisele ja seedimisele väga kasulik.
Nüüd on aeg üles ärgata ja pöörata tähelepanu oma pea masseerimisele, mis aktiveerib tervet Su keha. Riietudes jälgi, et selg ei jääks paljaks, kuna neerud on tuuletõmbusele tundlikud.
Liigume lõõgastava õhtu suunas. Seedimise soodustamiseks silita päeva jooksul oma kõhtu peopesaga 35 korda, liigutades kätt kellaosuti liikumise suunas. Muistsed õpetlased soovitasid ka vähem jutukad olla, kuna liiga jutukad inimesed kaotavad kergemini eluks vajalikku energiat.
Selleks, et nahk säilitaks loomuliku niiskustasakaalu ei soovita Leng iga päevast dušši all käimist. Selle asemel tuleks proovida hoopis lõõgastavat kuivharjamist. Seda saab teha karmima koega rätikuga, masseerides keha ringjate liigutustega. Päeva lõpetuseks sobib Leng Qiani lõõgatumistehnika: sulge suu, suru keel vastu suulage ja tee paar rahulikku hingetõmmet.
Sa pead olema sisse logitud kommentaari postitamiseks.