Inimesed, kes tunnevad end hinges noorena elavad suurema tõenäosusega pikemat elu. Loe lähemalt, mida teadlased avastasid.
Ajakirjas JAMA Internal Medicine, avaldasid teadlased uuringu, milles selgus, et vanurid, kes tundsid ennast 3 või enam aastat nooremana kui nad tegelikult olid, elasid kauem võrreldes vanuritega, kes tundsid end sama vanalt või vanemana.
Teadlased kogusid andmeid Suurbritannias, kus kõikidelt osalejatelt küsiti sama küsimust: “ Kui vanalt Sa end tunned? ” Osalejate vanus oli ligi 66 eluaastat, kuid keskmine enesehinnanguline vanus oli 57 aastat.
Selgus, et 2/3 kogu vastajatest tundsid ennast 3 või enam aastat noorema oma tegelikust vanusest ning umbes veerand vastajatest eakohaselt. 5 % vastanutest tundsid end rohkem kui 1 aasta vanemana kui nad tegelikult olid.
Teadlased võtsid arvesse ka asjaolusid, mis võivad inimest vanuse suhtes mõjutada, nagu näiteks: depressioon, haigused ja liikumisraskused. Inimestel, kes tundsid end vanemana oli ka eelnevaid faktoreid arvesse võttes 41% suurem suremusrisk, võrreldes vanuritega, kes tundsid end hinges nooremana.
Uurimistulemused näitavad kui oluline on tervise seisukohalt olla positiivselt meelestatud. Kui tunned, et Su elu ja tervis on kontrolli all, on palju kergem tulla toime stressiga ning tunda rõõmu igapäevastest tegevustest.
Antud uurimuse tulemuste põhjal soovitavad teadlased hakata arstidel vanuritelt sama küsimust küsima (“Kui vanalt Sina ennast tunned?”). Seda küsimust on väga kerge küsida ja vastus võib olla väga informatiivne ning vajalik.
Uurimistulemustest lähtuvalt soovitatakse pessimismile kalduvatel inimestel keerata oma elus uus leht. Positiivne mõtlemine tasub ära! Kuigi on leitud, et seda, kas inimene on optimistlik või pessimistlik mõjutab palju ka geneetika, on samas ka palju uuringuid, mis tõestavad, et optimism on õpitav. See on omadus (positiivne mõtlemine), mis on väärt omandamist.
Sa pead olema sisse logitud kommentaari postitamiseks.