Tänapäeval leidub sportimise ja aktiivse eluviisi kohta nii palju vastakat materjali, et tekib küsimus, mis on õige ja mis vale. Müüte ja tõestatud fakte on keeruline teineteisest eristada. Mida kiiremini saad teada tõe, seda varem saad hakata end õigesti treenima.
Müüt #1: Mida rohkem aega veedad jõusaalis, seda paremaid tulemusi saavutad
Kui Sa arvad, et jõusaalist teise kodu tegemine on parim variant, siis mõtle uuesti. Ületreenimisega peatub lihaskasv ja soovitud tulemused jäävad tulemata. Lihasmass võib hakata hoopis kaduma. Vaja on treenida targalt, mitte ülepingutatult. Jõusaalis treenides anna endast 110 % , pinguta oma lihaseid, kuid seejärel lase neil taastuda. Anna oma kehale aega, et puhata. Pea meeles, et väga olulisel kohal on kardiotreeningud. Kui su treeningud kestavad kauem kui 1 tund, veendu, et Sa ei kuluta liigselt aega jutustamisele, vaid keskendud efektiivsele treeningmeetodile.
Müüt #2: Selleks, et olla tugev, pead Sa olema suur
Tegelikult ei oma tugevus ja suurus otsest seost. Kui vaadelda võitluskunstide eksperte, nagu näiteks Bruce Lee ja Jackie Chan – nad on väikest kasvu, kuid samas uskumatult tugevad. Tänu väiksele kasvule on nad kiired ja väledad. Lihasmassi võib alati suureks kasvatada, kuid pea meeles, et see ei pruugi anda jõudu juurde.
Müüt #3: Maksimaalsete tulemuste jaoks on vaja kõige uuemat treeningvarustust
Jõusaalis kasutatavaid treeningseadmeid on nii suures valikud, et raske on leida nende hulgast parimat. Kui aus olla, siis kõige paremaks valikuks osutuvad tavaliselt hantlid. Harjutuste variatsioon, mida hantlitega annab sooritada on väga suur ning rakendab töösse kõik kerelihased. Lisaks on võrreldes suurte jõusaali masinatega hantlid väga odavad ning seetõttu saab nendega treenida ka kodus.
Müüt #4: Kardiotreeninguga ei teki sulle lihaseid
Kardiotreeninguga võib olla raskem soovitud lihaskasvu saavutada, kuid kindlasti ei ole see võimatu. Olulisel kohal on jälgida oma toitumist, et lihasmassi kadu oleks minimaalne.
Müüt #5: Ainult kõhulihaste harjutustega saad endale silmapaistvad kõhulihased
Kas oled kunagi märganud jõusaalis poissi, kes teeb ainult kõhulihaste harjutusi? Samas, sel ajal, kui ta kõhulihaseid treenib, ei tee ta midagi selleks, et need kõhurasva alt nähtavale tuleksid. Selleks, et kõhulihased tuleksid nähtavale on vaja langetada oma keha rasvasisaldust. Parim meetod selleks on kardiotreeningud ning õige toitumine.
Müüt #6: Treeni oma lihaseid maksimaalsel piiril
Kui Sa treenid oma keha maksimaalselt igal treeningul, siis võta teadmiseks, et see ei ole parim viis, kuna võib viia ületreenimiseni. Trenni on vaja teha mõõdukalt – jäta endale mõned rasked päevad, kus Sa pingutad maksimaalselt ning kerged päevad, selleks, et keha saaks taastuda. Need “kerged” trennid ei ole maha visatud aeg, vaid hea võimalus keskenduda muudele aspektidele (näiteks venitusharjutustele).
Müüt #7: Lihased muutuvad rasvaks
Lihaste kasvatamine ja keharasva vähendamine on kaks erinevat protsessi. Tavaliselt tuleb keskenduda ühele asjale korraga. See tähendab seda, et ilusate lihaste saavutamiseks pead Sa sööma rohkem ning selleks, et kaotada rasva, pead Sa sööma vähem kui kulutad.
Müüt #8: Kui keegi näeb fit välja, teab ta sellest kõike
Mõned inimesed on lihtsalt õnnistatud suurepäraste geenidega ja näevad head välja, sõltumata sellest, mis trenni nad teevad. Lisaks pea meeles, et kõik inimesed on erinevad- see, mis toimib ühele inimesele, ei pruugi sobida teisele.
Müüt #9: Kui su vanemad on ülekaalulised, siis tõenäoliselt oled ka Sa ise
Tuleb tõdeda, et rasvumine on tõesti seotud geneetiliste faktoritega, kuid ära unusta, et on mitmeid tegevusi, kuidas seda vältida. Kõige lihtsamad sammud selleks, on näiteks ülesöömise vältimine ja igapäeva elukorralduse muutmine ( näiteks auto kasutamise asemel jala käimine). Selle asemel, et pärast tööpäeva diivanil vedeleda ja kartulikrõpse süüa, mine külasta parem jõusaali.
Sa pead olema sisse logitud kommentaari postitamiseks.