Mitmekesine toit ja organismi vajadustega kooskõlas olev toitumine on tugeva tervise ja hea enesetunde aluseks. Päeva jooksul on soovitav süüa vähemalt kolm korda ning kindlatel kellaaegadel. Menüü peab olema mitmekülgne, sisaldades nii liha, kala kui ka juurvilju. Treenides on oluline süüa enne ja pärast treeningut. Enne treeningut söömine aitab kaasa jõudlusele ning treeningujärgne söömine täidab varusid, mida treeningu ajal on kulutatud.
Viimane söögikord, olenevalt treeningust, peaks olema seatud umbes kaks tundi enne trenni. Kui kõht on tühi, söö 15 minutit enne trenni näiteks üks õun või veidi pähkleid. Oluline on jälgida, et eine oleks süsivesikurikas ja annaks energiat. Vältida tuleks magusate ja gaseeritud jookide joomist 10-30 minutit enne trenni. Erinevad spordijoogid sobivad eelkõige kestvustreeningute tegijatele. Vett on oluline juua vastavalt janule nii enne trenni, trenni ajal kui treeningu järgselt.
Kui enne treeningut on Sinu parimaks sõbraks süsivesikud siis treeningu järgselt söö veel lisaks midagi valgurikast. Näiteks kanaliha on väga toitev, sisaldab palju valku ja piisaval hulgal süsivesikuid ning aitab kehal paremini taastuda.
Istuva eluviisi puhul on oluline päeva jooksul liikuda nii palju kui võimalik. Vähemalt kord tunni jooksul peaks püsti tõusma, et vereringe käima läheks. Olgu selleks siis WC-sse minek, vee võtmine või laua juures liigutamine. Oluline on mõelda liigutustele. Kui töötad palju kätega, neid ees hoides, liiguta neid aeg-ajalt taha. Soovitav on kord nädalas teha jõutrenni ning paar korda nädalas treenida vastupidavust.
Sa pead olema sisse logitud kommentaari postitamiseks.