C-vitamiin pihlakatega

6.90 10.90 

0% säilitusaineid ja kunstlikke värvaineid

Mittehappeline C-vitamiin pihlakamarjadega organismi antioksüdantide varude tõstmiseks.

C-vitamiin aitab kaasa immuunsüsteemi normaalsele talitlusele ning aitab vähendada väsimust ja kurnatust.

Pihlakamarjad sisaldavad looduslikul kujul antioksüdante ning on immuunsüsteemi toetava toimega. Kasutame Eestis kasvatatud pihlakaid.

Puhasta

Product Description

Toidulisand

C-vitamiin on oluline naha elastsust tagava kollageeni sünteesiks ning raua imendumiseks. C-vitamiini vajadus võib olla suurenenud mitmetel põhjustel nt suitsetamise, keskkonnast tingitud stressi ja suurenenud füüsilise aktiivsuse korral.

Toode on sobilik ka tundliku mao korral, kuna selles kasutatud L-askorbüül-6-palmitaat on rasvlahustuv ja vähem happeline C-vitamiini vorm.

Üks karp sisaldab 60 kapslit või 30 kapslit. Netokogus 38 g või 19 g.

Meravita kasutab HPMC (hüdroksüpropüülmetüültselluloos) kapsleid, mis on taimset päritolu ja ei sisalda sünteetilisi värv- ega lisaaineid.

Toitumisalane teave Päevane kogus (3 kapslit) sisaldab % päevasest
võrdluskogusest (NRV)
täiskasvanutele
Pihlakamarjad  540 mg *
C-vitamiin 432 mg 540%

* Päevane võrdluskogus täiskasvanutele (NRV) ei ole määratud.

Koostisosad: L-askorbüül-6-palmitaat, pihlakamarjad (Sorbus fructus), emulgaator hüdroksüpropüülmetüültselluloos (kapsel).

Tootja: AS Medical Pharmacy Group, Ülikooli 8, 51003, Tartu, Eesti.

Soovituslik päevane kogus on 1-3 kapslit võetuna koos veega pärast sööki. C-vitamiini efektiivsemaks imendumiseks organismis soovitame päevane annus jagada terve päeva peale ühtlaselt: vastavalt 1 kapsel pärast hommiku-, lõuna- ja õhtusööki. Mitte ületada päevaseks tarbimiseks soovitatavat kogust. Väga suurtes kogustes C-vitamiini tarbimine võib põhjustada kõhulahtisust.

Mitte kasutada toidulisandit mitmekesise toitumise asendajana. Hoida kuivas, toatemperatuuril ja lastele kättesaamatus kohas. Oluline on toituda mitmekülgselt ja tasakaalustatult ning harrastada tervislikku elustiili!

Additional Information

Kogus

30 kapslit, 60 kapslit

C-vitamiin (askorbiinhape) on oluline antioksüdant, mis toetab E-vitamiini algvormi tekkimist, elimineerides E-vitamiini vabu radikaale ning soodustades sellisel moel E-vitamiini regeneratsiooni organismis. C-vitamiin soodustab ka raua imendumist ning osaleb kollageeni sünteesis, mida on tarvis hammaste, igemete, veresoonte, luude, kõhrkoe ja naha normaalseks talitluseks.

Kuigi askorbiinhappe imendumine algab juba suus ning maos, toimub põhiline osa protsessist peensooles passiivse difusiooni kaudu. Oluline on teada, et imendumist pärsivad aspiriin, paratsetamool, söögisooda, antihistamiinsed preparaadid, östrogeen, alkohol, suitsetamine, palavik ja oksüdatiivne stress. Askorbiinhappe tase veres tõuseb 2-3 tundi pärast C-vitamiini manustamist. Liigne askorbiinhape väljutatakse organismist uriiniga 3-4 tunni jooksul ning seda kiirendavad sulfoonamiidid ja teised väävlit sisaldavad ravimid.

Pihlakamarjad omavad antioksüdandi rolli, aidates rakke oksüdatiivse stressi eest kaitsta. Antioksüdantide peamine ülesanne on püüda kehas olevaid vabasid radikaale, peatades nende kahjustavat mõju rakkudele. Pihlakamarju korjatakse täisküpsusel, esimeste külmade saabumisel, et vähendada marjade mõrkjat maitset. Pihlakamarjade tähtsamad biokeemilised ained on sorbitool ja sorbiinhape.

ÜLES